Daniel Jedynak

Daniel Jedynak iluzją zajmuje się już od 2009 roku. Od tego czasu występował między innymi w Dubaju, Hong Kongu, Bali, Turcji, Tunezji i na Malediwach. Jego pokazy widziało wiele gwiazd między innymi Mariusz Czerkawski i Stachursky. Najbardziej w iluzji podoba mu się wywoływanie uśmiechu na twarzach swoich widzów.

Jak zostać iluzjonistą

– Każdy chyba pamięta czasy Copperfielda, kiedy przykładało się palec do telewizora, na którym spadały obrazki, to wtedy zainteresowała mnie ta sztuka. Jednak miłość do iluzji, a właściwie do kart zaszczepił we mnie mój wujek, który pokazał mi liczne sztuczki barowe. Nie ważne jak długo zastanawiałem się nad tym, jak on to zrobił, jemu zawsze udawało się mnie oszukać. Kiedy w moje ręce wpadła książka „Techniki manipulacji karcianej” ze Stanów, to zamknąłem się w „piwnicy” i zacząłem ciężko pracować. Od tego rozpoczęła się moja przygoda. Po jakimś czasie zaprezentowałem, moje umiejętności rodzinie i znajomym, okazało się, że im się to bardzo podoba. Krok po kroku zacząłem zgłębiać dalej temat, szukać iluzjonistów we Wrocławiu, którzy mogliby mnie nakierować i po dwóch lub trzech latach ktoś mi powiedział: “Daniel idź z tym do ludzi”.

Atrybuty niezbędne w pracy

– Charyzma i pewność siebie to atrybuty dobrego iluzjonisty, ale żeby je zdobyć, potrzebowałem bardzo dużo czasu. Czasami nawet teraz stresuje się przed występami, jednak jest to naturalny stres, który dotyka każdego artystę. Jest milion, rzeczy, które mogą nie wyjść podczas występu i Twój mózg cały czas podrzuca Ci takie sytuacje. Trzeba umieć nad tym zapanować. Pamiętam, jak w zeszłym roku występowałem w galerii handlowej w Wałbrzychu na jednej scenie z Panem Krzysztofem Ibiszem. Byłem przerażony, ponieważ był to występ podczas panującej epidemii i w czasach, kiedy ludzie unikają kontaktu z drugą osobą, a ja miałem zapraszać ich na scenę…

To tylko część rozmowy z Danielem Jedynakiem, jeśli chcesz się dowiedzieć, czy iluzja pomaga w poznawaniu kobiet, jak zaczął podróżować ze swoimi występami po całym świecie oraz jakie dziwne sytuacje mogą przydarzyć się podczas występów przesłuchaj nasz podcast!

Rozmowę przeprowadził: Sebastian Pękalski