Przemysław Dąbrowski

Główną pasją Pana Przemka jest nagrywanie muzyki, a także wszystko, co z nią związane. Od słuchania po nagrywanie, naprawianie, testowanie czy tworzenie własnoręcznych konstrukcji tego typu sprzętu. Twórczość Pana Przemka możemy obejrzeć na kanale Anthony Valentine, do czego gorąco zachęcamy.

Indywidualna twórczość muzyczna

– Zwykle zabieram się do tworzenia muzyki po pracy. Wykorzystuję również wolny czas w weekendy i wtedy gdy mam urlop. Kiedyś nagrywałem więcej muzyki w sposób całościowy, tworząc albumy. Trwało to czasem rok. Musiałem wracać do tego, co jakiś czas oraz robić sobie po prostu przerwy w celu zaczerpnięcia inspiracji do dalszego tworzenia. Kiedyś miałem kilka zespołów, w których grałem. Wówczas koncentrowaliśmy się na danej twórczości. Obecnie nie współpracuję z żadnym zespołem na stałe. Tworzę głównie sam i każdy mój projekt jest takim jednorazowym strzałem. Przygotowuję sobie środowisko pracy i kiedy jestem gotowy, włączam nagrywanie rejestracji dźwięku. To, co się nagra w danym czasie, powiedzmy przez 15 minut, to tym dysponuję i podejmuję decyzję czy podzielić się tym materiałem z ludźmi w Internecie (na YouTube).

Dawne występy z zespołami

– Gdy 13 lat temu przyjechałem do Wrocławia, grałem w różnych zespołach, z którymi również jeździłem na koncerty. Było to podpięte pod Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu. Kilka razy występowaliśmy w klubie muzycznym „Alive” znajdującym się pod nasypem kolejowym. Następnie odbywały się przeglądy młodzieżowe i licealne. Byłem niewiele starszy od reszty zespołu jednak i tak mogliśmy występować w szkołach licealnych. Głównie graliśmy covery. Zdarzył się również wyjazd do Oleśnicy, gdzie występowaliśmy na zamku.

Obecne cele muzyczne

– Teraz skupiam się na swojej twórczości i rozwijaniu kanału na YouTube, a także pasji związanej z graniem na basie. Regularność moich publikacji nie jest intensywna, ponieważ dużo czasu zajmują mi przygotowania do stworzenia nowego materiału. Większość wolnego czasu poświęcam też na naukę gry na basie. Nie jest to takie proste. Kiedyś w zespole grałem na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. Myślałem, że przejście na bas będzie łatwiejsze, ale jednak im dalej w las, tym więcej drzew.

Latające pałeczki podczas koncertu

– Pewnego dnia dosyć długo czekaliśmy na swój koncert w „Alive”. Siedzieliśmy od 16 do 23 i, jak to bywa na koncertach i przy dobrej zabawie, pojawiły się produkty chmielowe. Kiedy przyszło co do czego i wreszcie nastała nasza kolej, zacząłem grać na perkusji. Pałeczki uciekały mi w różne strony. Próbowałem ich szukać w trakcie grania. Musiałem zacząć po prostu grać jedną ręką a drugą szukać pałeczki, która mi wypadła. Pomimo tego i tak udało się dograć koncert. Poza tym o późnej porze to już mało kto z publiczności zwracał uwagę na precyzję wykonania utworów.

Ulubione miejsca we Wrocławiu

– Moje ulubione osiedle i miejsce to Popowice, ponieważ znajduje się tu dużo zieleni. Lubię tę Zachodnią część miasta. Łatwo jest się z niej wydostać ścieżką rowerową na dalsze wycieczki po drugiej stronie Odry. Lubię również park i Las Osobowicki. Mam parę miejsc, które nie są turystyczne. Lubię wybierać się także na willowe osiedle na Grabiszynku. Jest tam bardzo ciekawie, ponieważ każdy z tamtych budynków ma swoją historię. Niekiedy jest ona związana ze słynnymi osobistościami, które tam mieszkały.

Wywiad przeprowadził: Sławomir Ziółkowski